Start

Warsztaty z koniem

Anna Surosz
 
  MG 9488 9 maja 2018 uczniowie klasy 1LTP Technikum Weterynaryjnego pod opieką wychowawcy- Anny Buczkowskiej zwiedzili camping dla koni położony w Krajobrazowym Parku Wzniesień Łódzkich. Uczestniczyli tam w warsztatach pozwalających lepiej poznać i zrozumieć konie. Dowiedzieli się o potrzebach koni, ich żywieniu, czyszczeniu, pielęgnacji, dziedziczeniu cech umaszczenia, a przede wszystkim uświadomili sobie jak niezwykłą wrażliwość maja te zwierzęta na najdrobniejsze sygnały wysyłane przez człowieka, jak wyczuwają jego intencję, nastawienie, emocje i pewność siebie. Uczniowie mogli zobaczyć domki dla koni -  boksy znajdujące się w domkach, połączone z pojedynczymi kwaterami, położonymi na terenie parku, który tworzy specyficzny mikroklimat. Konie mają tam możliwość całodziennego wstępu lub samodzielnego chowania się w razie deszczu lub upału. Przeszli również trasa naturalnego toru przeszkód dla koni, gdzie wśród pagórków i drzew konie ćwiczą kondycję oraz wzmacniają mięśnie zadu. Sami mogli też konie nakarmić i umyć. Wśród fascynujących koni rasy Gypsy Cob, uczniowie poznali Bombla – uroczego, mini-appaloosę, jednego z najmniejszych koni świata, tylko o centymetr wyższego od wpisanej do księgi rekordów Guinessa Calineczki.
 
 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.