XX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2018

Magdalena Michalska

IMG 2599 Kopiowanie

XX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2018

21 września grupa młodzieży z naszej szkoły udała się do Bednar na Międzynarodową wystawę Rolniczą Agro Show 2018. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano i po 4,5 godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia udaliśmy się na tereny wystawowe, wykorzystując co do minuty czas przeznaczony na zwiedzanie wystawy.
Na tegorocznym AGRO SHOW wystawiło się prawie 750 firm, w tym ponad 120 wystawców z zagranicy z 19 krajów (Austria, Chiny, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy).
Największym sektorem targów był Salon Techniki Rolniczej prezentujący maszyny
i urządzenia stosowane w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej. To tutaj spędziliśmy najwięcej czasu oglądając i podziwiając nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne ciągników, maszyn i urządzeń. Ciekawy był również Salon Środków do Produkcji Rolnej - nawozy, środki ochrony roślin, pasze, materiał siewny oraz Strefa Dobrej Żywności - produkty branż: mleczarskiej, owoców, warzyw i pieczarek, wieprzowiny, wołowiny, drobiu, baraniny i jagnięciny.
Dużą atrakcją były pokazy maszyn na polach pokazowych - w pierwszej ich części zademonstrowano rozsiewacze nawozów mineralnych i ciągniki wyposażone w rozwiązania techniczne w systemie rolnictwa precyzyjnego. W drugiej części zaprezentowano zwiedzającym technikę siewu zbóż w systemie uproszczonym. Ubogaceni pięknem technicznych rozwiązań i pełni pozytywnych wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Dobryszyc.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Zbigniew Pięta, Edward Szczerbiński i Marek Golik.

Tekst i foto: Marek Golik

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.