Młoda Krew Ratuje Życie w Dobryszycach

Magdalena Michalska

42141569 930897980448277 420167931784069120 o Kopiowanie

 

Młoda Krew Ratuje Życie w Dobryszycach

W środę, 19 września 2018r. , w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie PCK "Młoda Krew Ratuje Życie".
W ramach Turnieju w sumie krew pobrano 421 razy, a największą aktywnością (ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego ucznia) wykazali się uczniowie ZSCKR w Dobryszycach.
Trwający 10 miesięcy w siedmiu placówkach oświatowych Powiatu Radomszczańskiego konkurs pozwolił zebrać przeszło 189 litrów krwi. Zarząd Rejonowy PCK w Radomsku dziękuje zarówno młodym krwiodawcom jak i opiekunom Szkolnych Kół PCK za zaangażowanie i udział w konkursie.
Przedstawiciele szkół odebrali nagrody książkowe i puchary, które ufundował Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku w ramach zadania publicznego "Wolontariat jest OK".

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.