XXII WOJEWÓDZKI KONKURS ORKI - NAKŁO ŚLĄSKIE

Magdalena Michalska

P1160603 Kopiowanie

XXII WOJEWÓDZKI KONKURS ORKI  - NAKŁO ŚLĄSKIE

 

W dniu 11 października 2018r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim odbyła się XXII edycja Wojewódzkiego Konkursu Orki.
W szranki zawodów stanęło 7 drużyn ze szkół rolniczych z całego Śląska i województw ościennych w tym drużyna z naszej szkoły tj. ZSCKR w Dobryszycach , którą reprezentowali uczniowie: Szpejda Jakub z klasy drugiej i Pęciak Rafał z klasy czwartej – kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.
W kategorii pług zagonowy uczniowie – zawodnicy konkursu musieli przygotować sprzęt , zaorać pole o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych , wykonując orkę tzw. zimową i siewną , natomiast jury konkursu dokonało oceny m.in. prostoliniowości , głębokości wyorania pierwszej i drugiej bruzdy , jakości zaorania składu ,odwracania skib , wprowadzania i wyciągania pługa i innych elementów orki.
W konkursie III miejsce zajął Jakub Szpejda uczeń ZSCKR w Dobryszycach , który otrzymał nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe od licznych sponsorów.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach orki.

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.